روان یاب » درمانکده » وسواس

اپلیکیشن اندروید وسواس از شناخت تا درمان

تعریف علمی وسواس
اختلال وسواس فکری یا عملی (به انگلیسی: O.C.D)، یک اختلال اضطرابی مزمن است که با اشتغال ذهنی مفرط در مورد نظم و ترتیب و امور جزئی و همچنین کمال‌طلبی همراه است، تا حدی که به از دست دادن انعطاف‌پذیری، صراحت و کارائی می‌انجامد.
در اختلال وسواس فکری-عملی افکار وسواس‌گونه و اضطراب‌آور با وسواس‌ های عملی همراه می‌شود. این وسواس‌های عملی کارهایی وسواس ‌گونه هستند که شخص برای کوشش در راه کاهش وسواس ‌های فکری خود انجام می‌دهد. این کردارها تکراری و کلیشه‌ای و تا اندازه‌ای غیرارادی هستند.
انواع وسواس:
وسواس فکری
وسواس عملی


وسواس یکی از اختلالاتی است که امروزه افراد زیادی با آن درگیر می باشند و این اختلال جنبه های مختلفی دارد که به صورت کلی به دو بخش فکری و عملی تقسیم می شود به این صورت که در وسواس عملی فرد وسوسه می شود که کار خاصی را انجام دهد تا اضطراب او کاهش یابد و در وسواس فکری به صورت مداوم افکار خاصی ذهن او را به خود مشغول می نماید،که در صورت عدم درمان فرد مدام در عذاب و رنج می باشد .در این پکیج شما با تعریف علمی وسواس و انواع آن و درمان های مختلف آشنا خواهید شد.امید است بتوانید با تمرینهای مداوم بر این اختلال غلبه نمائید. جهت دانلود این پکیج آموزشی می بایست 3,000 تومان پرداخت گردد.

لطفا منتظر بمانید...